Romania castiga in Turcia

Astazi formatia Romaniei a invins in deplasare nationala Turciei cu scorul de 1-0.Golul a fost marcat de tanarul Gheorghe Grozav,jucatorul Petrolului Ploiesti. Chiar nu ma asteptam sa castige Romania pentru ca turcii au dominat prima repriza si a doua repriza avut posesie cam de 65% cu foarte multe pase si suturi care nu au facut insa probleme lui Tatarusanu. Torje i-a pasat lui Grozav dupa o faza foarte frumoasa creata de romani! Insa am avut si noi mai multe ocazii, cum ar fi cea a lui Cocis,cel intrat in teren in locul marcatorului Grozav, care a ratat incredibil dupa o pasa a lui Marica care a zapacit apararea Turciei.

In Olanda, nationala Andorei este condusa de echipa gazda cu 2-0,iar in Estonia este 0-0 intre formatia Estoniei si cea a Ungariei.